Rebranding mé značky

Po téměř osmi letech podnikání jsem se odhodlal k velkému kroku – změnit vizuální identitu své značky. Po dlouhém přemýšlení co a jak jsem nakonec pozval ke spolupráci dva velké profíky – Víta Ryznára, který zpracoval logo a vizuální komunikaci a Taka Tuku, který se postaral o fotografie. Ogaři, díky moc, odvedli jste sakra skvělou práci.

Přečíst článek   

Rozhovor pro regionální portál Horní Podřevnicko

Před cca dvěma týdny mne Petr Jaroň z regionálního portálu Horní Podřevnicko vyzpovídal na téma návrh webu. Bavili jsme se třeba o tom, jak vznikají úspěšné weby, jaké jsou správné postupy, kde se nejčastěji chybuje, co není radno podceňovat, na co dát během tvorby pozor, kdo web potřebuje a kdo ne apod.

Rozhovor si můžete přečíst přímo na portálu Horního Podřevnicka.

Přečíst článek   

Web Mekvalmez.cz zabodoval v celostátní soutěži Biblioweb!

Z každého realizovaného projektu mám vždycky radost. Není nad to, když vytvoříte něco, co plní dané cíle a slouží jak klientovi, tak jeho cílové skupině. Občas se ale zadaří ještě malinko víc. U jednoho z posledních projektů – Knihovna Valmezjsme zabodovali v celostátní soutěži Bibliboweb. Knihovna získala krásné druhé místo. A k prvnímu nechybělo mnoho.

Přečíst článek   

Automatické dobarvení černobílých fotografií? V Japonsku přišli, jak na to!

Napadlo vás někdy, že by Photoshop (či jiný editor) dokázal jedním kliknutím převést černobílou fotografii zpět do barev? I třeba sto let starý snímek, který nikdy svou barevnou verzi neměl? Ještě donedávna to bylo nemožné a ani profíci v Adobe na to nepřišli. Japonští kluci Satoshi Iizuka, Edgar Simo-Serra a Hiroshi Ishikawa ale ano. Vymysleli algoritmus, který skutečně dokáže bez ručního zásahu převést černobílý snímek do barev. Za pár vteřin.

Přečíst článek   

HTTPS a WordPress – přechod krok za krokem

Přechod na HTTPS není žádná věda, přes to s tím má spousta webů stále problém. Nemluvě o těch, které HTTPS ještě nemají vůbec. Pokud pracujete s daty uživatelů a ještě nemáte SSL certifikát, tak budete dokonce ve výsledcích vyhledávání označeni jako nedůvěryhodní. Což určitě nechcete. :-) O výhodách a nevýhodách https toho bylo na internetu napsáno mraky, takže se zaměřím pouze na to, jak na něj bez problému na WordPressu přejít.

Přečíst článek   

18 zajímavostí o uživatelském prožitku (UX) na webu

Webdesign je o výzkumech a analýzách – a to především o těch mezi lidmi. Náplň práce nás webdesignérů je z velké části zkoumání chování lidí nejen na internetu. Jak myslí, jak reagují a proč, anebo jaké mají cíle a motivace. Každý projekt je unikátní a vyžaduje vlastní průzkumy své cílové skupiny, o tom žádná. Na internetu se však dá najít spousta zajímavých obecných šetření. Pár jsem jich prošel a vybral některá zajímavá data. Níže najdete samozřejmě i zdroje.

Přečíst článek   

Označení „Copyright ©“ (nejen) na webech – je k něčemu dobré?

Céčko v kolečku – určitě všichni znáte. Vyskytuje se na většině webů, v tiskovinách nebo v televizi. Stal se takový zvyk tento symbol, často doplněný o text „Všechna práva vyhrazena“ a rok, automaticky používat – aniž bychom se vlastně zamysleli nad tím, k čemu to je dobré a jestli to má vůbec nějaký význam.

Přečíst článek   

I zelený marťan ví, jak vypadá česká vlajka. Český patriot s tím má problém

Česko, Česko, Česko. Česko všude, kam se podíváš. Reklamní kampaně mířené na patriotismus českého národa jsou čím dál více v módě. Poptávka po českých surovinách a výrobcích je vyšší a vyšší a toho se chytá kdejaký obchodní řetězec. Je to správné? Já myslím, že ano. Až na pár výjimek, kde je něco špatně.

Přečíst článek   

Zabezpečte svůj WordPress! 10 tipů + výběr pluginů

Na redakčním systému WordPress běží téměř každý čtvrtý web (zdroj), což z něj činí nejpoužívanější CMS na celém světě. Tento fakt bohužel vede i k tomu, že je velice oblíbeným cílem hackerů a robotů. Ač kluci a holky vyvíjející tento systém pracují ve dne v noci na nových a nových verzích, které kromě nových fičurek mají za cíl také vyšší bezpečnost aplikace, je velice snadné bezpečnost ohrozit vlastní chybou nebo nevědomostí

Přečíst článek   

Design studio dvou freelancerů z Vizovic

Před nějakým časem jsem v článku „Kam se poděl název Vyzj Art?“ rozepsal, proč jsem upustil od tehdejšího firemního názvu a přešel na své jméno. Nyní se v reklamách a na sociálních sítích začíná objevovat obecný název „design studio“, pod kterým jsem podepsán. Proč další změny?

Přečíst článek   

Adobe koupil fotobanku Fotolia za 800 mil. dolarů

Není snad žádného grafika, který by se nesetkal se značkami Adobe a Fotolia. Před několika dny, přesněji 11.12.2014, došlo k uzavření smlouvy o koupi mikrofotobanky Fotolia společností Adobe.  Fotolia je jednou z největších fotobank na internetu – čítá kolem 34 miliónů obrázků a videí. Ty budou všechny nyní k dispozici v Adobe Creative Cloud.

Přečíst článek   

WordPress 4.0 – psychologický milník?

Je tomu něco přes 3 měsíce, co vyšel WordPress 3.9 a přes 4 roky, co je venku verze 3. Další milník se blíží – čtvrtá pořadová verze vychází 3. září 2014. A o čem vlastně bude?

Přečíst článek