Z každého realizovaného projektu mám vždycky radost. Není nad to, když vytvoříte něco, co plní dané cíle a slouží jak klientovi, tak jeho cílové skupině. Občas se ale zadaří ještě malinko víc. U jednoho z posledních projektů – Knihovna Valmezjsme zabodovali v celostátní soutěži Bibliboweb. Knihovna získala krásné druhé místo. A k prvnímu nechybělo mnoho.

Co to je Biblioweb?

Biblioweb je soutěž, kterou pořádá Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR (SKIP) už od roku 2000. Každý rok pak odborná porota hodnotí internetové stránky knihoven po celé České republice. Hodnoceno je vše. Od obsahu, přes design až po použitelnost.

Přejít na stránky Bibliowebu.

Zabodovali jsme!

Biblioweb 2017 vyhrála knihovna Městská knihovna Ústí nad Orlicí s celkovým počtem 238 bodů. Valmez je těsně za ním s 236 body! Navíc Melvalmez.cz získal nejvyšší ocenění za komunikaci, použitelnost webu, koncepci a sympatie poroty. Pozadu není ani v kvalitě obsahu a přístupnosti webu pro handicapované.

Vítězem soutěže se stala Městská knihovna Ústí nad Orlicí (http://www.knihovna-uo.cz) se ziskem 238 bodů. S nepatrným odstupem se dále umístily Městská knihovna Valašské Meziříčí (http://www.mekvalmez.cz) se ziskem 236 bodů a Národní lékařská knihovna (http://www.nlk.cz) se ziskem 233,5 bodů.

Městské knihovně Valašské Meziříčí (ale i Ústí nad Orlicí) gratuluji a přeji spoustu spokojených uživatelů a čtenářů! :-)

Užili jste si článek? Pokud ano, budu rád za sdílení.

Autor: Tomáš Ševčík

Jsem vášnivý fotograf, webový vývojář/designer a muzikant v jedné duši. Tvořím responzivní weby založené na nejnovějších technologiích a trendech a občas o tom i něco napíšu. Více o mně 

A co vaše názory?

Napište svůj názor