info@sevciktomas.cz   poptávkový formulář   Masarykovo náměstí 144, Vizovice

Knihovna Valmez

Předchozí položka
Bretechfly.cz
Další položka
Pro-technologie.cz

Stručně o projektu Knihovna Valmez

Bude to zhruba pět let, co jsem byl poprvé osloven Městskou knihovnou z Valašského Meziříčí s poptávkou na redesign webu. Knihovnické weby, ač nevypadají složitě, mají většinou dost specifické požadavky a také cílovou skupinu. Vše jsme ale zvládli a web fungoval bez problémů. Doba jde ale dál. Nárůst mobilních zařízení nastavuje nová pravidla a požadavky – nejen technické, ale i obsahové. Proto jsme se pustili do další rekonstrukce. A ne jen tak ledajaké.

Tentokrát jsme to vzali ve velkém. Redesignovali jsme celý vizuální styl – od barev, přes logo až po responzivní web. O corporate design se postarala opět šikovná designérka Diana Kubečková.

Knihovnické weby musí splňovat spoustu přísných kritérií kvůli přístupnosti. To vše hodnotí Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR (SKIP), který každoročně pořádá soutěž o nejlepší web knihovny – Biblioweb. A zde jsme slavili velký úspěch! Web městské knihovny Valašské Meziříčí získal v letošním roce druhé místo, z čehož máme obrovskou radost! :-)

Více v článku na blogu.

Provedené práce