Stručně o projektu Knihovna Valmez

Bude to zhruba pět let, co jsem byl poprvé osloven Městskou knihovnou z Valašského Meziříčí s poptávkou na redesign webu. Knihovnické weby, ač nevypadají složitě, mají většinou dost specifické požadavky a také cílovou skupinu. Vše jsme ale zvládli a web fungoval bez problémů. Doba jde ale dál. Nárůst mobilních zařízení nastavuje nová pravidla a požadavky – nejen technické, ale i obsahové. Proto jsme se pustili do další rekonstrukce. A ne jen tak ledajaké.

Tentokrát jsme to vzali ve velkém. Redesignovali jsme celý vizuální styl – od barev, přes logo až po responzivní web. O corporate design se postarala opět šikovná designérka Diana Kubečková.

Knihovnické weby musí splňovat spoustu přísných kritérií kvůli přístupnosti. To vše hodnotí Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR (SKIP), který každoročně pořádá soutěž o nejlepší web knihovny – Biblioweb. A zde jsme slavili velký úspěch! Web městské knihovny Valašské Meziříčí získal v letošním roce druhé místo, z čehož máme obrovskou radost! :-)

Více v článku na blogu.

Provedené práce

  • Návrh nového vizuálního stylu
  • Tvorba nového loga
  • Redesign webu
  • Kódování do HTML/CSS
  • Nasazení na CMS WordPress

Městská knihovna Valašské Meziříčí‎


S novými technologiemi a především boomu mobilních zařízení jsme dospěli k závěru, že i náš web potřebuje modernizaci. Rozhodli jsme se tedy, že jej uděláme zbrusu nový a především responzivní, aby byl použitelný právě na mobilních zařízeních. Díky několikaleté spolupráci s Tomášem Ševčíkem, jsme věděli, že se vydáme tou správnou cestou. Tomáš vsadil designově na hravé a svěží barvy, moderní a přitom jednoduchý vzhled. Na nás byl pak tento web obsahově naplnit, aby dával logiku. Věřím, že se nám to podařilo. Tomáš trpělivě plnil naše požadavky a přání a stejně tak jsme i my slyšeli na jeho konstruktivní připomínky. Děkujeme za profesionální přístup a cenné rady. Závěrem ještě doplníme, že jsme s webem uspěli i v soutěži o nejlepší web knihovny Biblioweb 2017. Díky!


Prohlédněte si web naživo zde

www.mekvalmez.cz