Stručně o projektu Pohansko u Břeclavi

Není tomu tak dávno, co jsem byl osloven archeology z Masarykovy univerzity v Brně o účast ve výběrovém řízení na tvorbu webu Zakopy.cz. Web jsme úspěšně dotáhli do konce a po pár měsících jsem byl osloven znova – tentokrát bylo cílem vytvořit web o známé archeologické lokalitě Pohansko u Břeclavi.

Aby byl web pro všechny srozumitelný a přehledný, provedli jsme uživatelský výzkum. Ptali jsme se lidí například na to, co už o lokalitě ví, co je zajímá, čemu nerozumí, co podle nich chybí na internetu apod. Na základě výsledků (společně s analýzou klíčových slov) poté vznikl návrh informační architektury. Zkrátka jsme získaná data zpracovali a navrhli tak strukturu webu.

Jedním ze základů grafického návrhu se pak staly úžasné fotografie jednoho z archeologů – Michala Hlavicy.

Cílem tohoto webu je zpopularizovat tuto archeologickou lokalitu a poskytnout lidem co nejvíce informací o její historii, dějinách bádání, nálezech a tipech na výlety.

Provedené práce

  Analýza klíčových slov   Uživatelský výzkum   Návrh informační architektury   Tvorba wireframů a prototypu webu   Grafický návrh   Nasazení na CMS   Jazykové mutace

Michal Hlavica - archeolog Ústavu archeologie a muzeologie Masarykovy univerzity v Brně:

„Realizace univerzitních IT projektů vyžadují téměř vždy nadstandardní nasazení, časovou flexibilitu, zodpovědný přístup i vlastní tvůrčí iniciativu jednotlivých účastníků. S Tomášem Ševčíkem se nám v těchto ohledech spolupracovalo na výbornou. Mimo vlastní web designerské práce byly jeho velkým přínosem i mnohé rady a konzultace, pomocí nichž naše původně hrubší představy nabraly mnohem jasnějších kontur a celá práce tak plynule spěla k úspěšnému konci. V budoucnu určitě nebudeme váhat oslovit jej znovu.“

Prohlédněte si web zde

pohansko.muni.cz