Stručně o projektu Zákopy.cz

Tentokrát jsem byl osloven s poptávkou o realizaci velice zajímavého projektu studentů a absolventů oborů Archeologie, Geologie a Historie Masarykovy univerzity v Brně.

O co vlastně jde?

Webová platforma Zákopy.cz a přidružené fórum vznikly jako popularizační projekt v rámci výuky Ústavu archeologie a muzeologie Filozofické fakulty Masarykovy univerzity v Brně. Cílem webu je sdružovat široké spektrum zájemců o tzv. archeologii bojišť a vytvořit prostor pro vzájemnou výměnu poznatků.

– Tým Zákopy.cz, www.zakopy.cz/nas/

Jak je řečeno v citaci výše, k projektu se váže také diskuzní fórum phpBB3, které bylo potřeba propojit s portálem (WordPress). Nutností bylo také vytvořit responzivní design, tedy kompletně optimalizovat web pro veškeré mobilní zařízení.

Provedené práce

  Grafický návrh na míru   Responzivní design (optimalizace pro mobilní zařízení)   Nasazení na redakční systém   Diskuzní fórum   Propojení diskuzního fóra s portálem   Kalendář událostí

Michal Hlavica - archeolog Ústavu archeologie a muzeologie Masarykovy univerzity v Brně:

„Realizace univerzitních IT projektů vyžadují téměř vždy nadstandardní nasazení, časovou flexibilitu, zodpovědný přístup i vlastní tvůrčí iniciativu jednotlivých účastníků. S Tomášem Ševčíkem se nám v těchto ohledech spolupracovalo na výbornou. Mimo vlastní web designerské práce byly jeho velkým přínosem i mnohé rady a konzultace, pomocí nichž naše původně hrubší představy nabraly mnohem jasnějších kontur a celá práce tak plynule spěla k úspěšnému konci. V budoucnu určitě nebudeme váhat oslovit jej znovu.“

Prohlédněte si web zde

www.zakopy.cz