Stručně o projektu Těšetice-Kyjovice

Web o archeologické lokalitě Pohansko u Břeclavi pro Masarykovu univerzitu v Brně byl jedním z mých nejoblíbenějších projektů. Naštěstí nebyl poslední – brzy přibylo zadání na další podobný web, jen o jiné lokalitě – Těšetice-Kyjovice.

Postup tvorby webu byl dosti podobný jako u Pohanska. Opět jsme provedli uživatelský výzkum, protože bylo potřeba vědět, co lidé o této lokalitě zajímá nejvíce, jaké informace podle nich na internetu chybí atp. Na základě výsledků výzkumu společně s analýzou klíčových slov jsme navrhli informační architekturu. Vzhled webu měl být podobný jako u Pohanska, ale ne stejný. Vyšli jsme tedy z původního layoutu i barev a přizpůsobili jej pro jinou architekturu.

Cílem internetové prezentace je stejně jako u Pohanska zpopularizovat tuto archeologickou lokalitu a poskytnout lidem co nejvíce informací o její historii, dějinách bádání, nálezech a tipech na výlety.

A poslední informace – logo má na svědomí opět Diana. :-)

Provedené práce

  • Analýza klíčových slov
  • Uživatelský výzkum
  • Návrh informační architektury
  • Tvorba wireframů a prototypu webu
  • Grafický návrh
  • Nasazení na CMS
  • Jazykové mutace

Masarykova univerzita


Realizace univerzitních IT projektů vyžadují téměř vždy nadstandardní nasazení, časovou flexibilitu, zodpovědný přístup i vlastní tvůrčí iniciativu jednotlivých účastníků. S Tomášem Ševčíkem se nám v těchto ohledech spolupracovalo na výbornou. Mimo vlastní web designerské práce byly jeho velkým přínosem i mnohé rady a konzultace, pomocí nichž naše původně hrubší představy nabraly mnohem jasnějších kontur a celá práce tak plynule spěla k úspěšnému konci. V budoucnu určitě nebudeme váhat oslovit jej znovu.


Prohlédněte si web naživo zde

tesetice.muni.cz