Uživatelé WordPressu, používající velice známý plugin Ultimate TinyMCE, si po aktualizaci WP na verzi 3.9 už zajisté všimli, že vše nefunguje jak by mělo. Chybí ikony a některé funkce vůbec nereagují. Občas bývá zvykem, že po aktualizaci WP je potřeba pár dnů počkat, než vývojáři některých pluginů přizpůsobí i svá díla nejnovější verzi. Tady ale nemá smysl čekat – plugin Ultimate TinyMCE skončil nadobro. Rozjedete ho jen na verzích 3.5.1 až 3.8.3.

Změna jména? Ne tak docela…

Ultimate TinyMCE používalo přes 2 milióny webů. Nyní vývojáři oznámili, že již není kompatibilní s poslední verzí WordPressu 3.9 a že máme všichni přepnout na nový plugin WP Edit, který vyvíjí stejný člověk. Josh (vývojář) píše, že jeho nový plugin má kompletně přepsaný kód, nové funkce a dokonce jej zmenšil z původních 4MB na 500kB.

Problém je, že základní verze poskytuje minimum funkcí. Chcete-li takové funkce, které jste měli v původním Ultimate TinyMCE, musíte si nyní zakoupit PRO licenci. Ta vás vyjde cca na 700 Kč – což je taková standardní cena za plugin.

Kvalitní alternativa a zdarma

Komu se nechce platit za update, který toho ve své podstatě moc nového nepřinese, tak doporučuji alternativu ve formě pluginu TinyMCE Advanced. Je zdarma a umí toho více,  než neplacená verze WP Edit.

Máte-li jiné tipy na kvalitní WYSIWYG editory, pište do komentářů. :-)

Užili jste si článek? Pokud ano, budu rád za sdílení.

Autor: Tomáš Ševčík

Jsem vášnivý fotograf, webový vývojář/designer a muzikant v jedné duši. Tvořím responzivní weby založené na nejnovějších technologiích a trendech a občas o tom i něco napíšu. Více o mně 

A co vaše názory?

  1. Petr Kettner 21. května 2017

    Dobrý den pane Ševčíku,
    dovoluji si Vás oslovit, neboť mám tento problém. U lumia 930 WP 8.1 jsem označil třeba sedm obrázků dal odeslat mailem a rovnou mi je to cca desetinasobně zmenšilo a mohl jsem pohodlně odeslat. Nyní mám lumia 950 WP 10 a zde to prostě nedělá a já nevím proč a nevím jak to nastavit……..
    Prosím o radu, tedy pokud je to možné.
    S pozdravem Petr 602312431.

Napište svůj názor