Zpět na blog

Populární WP plugin Ultimate TinyMCE skončil, jaké jsou alternativy?

Uživatelé WordPressu, používající velice známý plugin Ultimate TinyMCE, si po aktualizaci WP na verzi 3.9 už zajisté všimli, že vše nefunguje jak by mělo. Chybí ikony a některé funkce vůbec nereagují. Občas bývá zvykem, že po aktualizaci WP je potřeba pár dnů počkat, než vývojáři některých pluginů přizpůsobí i svá díla nejnovější verzi. Tady ale nemá smysl čekat – plugin Ultimate TinyMCE skončil nadobro. Rozjedete ho jen na verzích 3.5.1 až 3.8.3.

Změna jména? Ne tak docela…

Ultimate TinyMCE používalo přes 2 milióny webů. Nyní vývojáři oznámili, že již není kompatibilní s poslední verzí WordPressu 3.9 a že máme všichni přepnout na nový plugin WP Edit, který vyvíjí stejný člověk. Josh (vývojář) píše, že jeho nový plugin má kompletně přepsaný kód, nové funkce a dokonce jej zmenšil z původních 4MB na 500kB.

Problém je, že základní verze poskytuje minimum funkcí. Chcete-li takové funkce, které jste měli v původním Ultimate TinyMCE, musíte si nyní zakoupit PRO licenci. Ta vás vyjde cca na 700 Kč – což je taková standardní cena za plugin.

Kvalitní alternativa a zdarma

Komu se nechce platit za update, který toho ve své podstatě moc nového nepřinese, tak doporučuji alternativu ve formě pluginu TinyMCE Advanced. Je zdarma a umí toho více,  než neplacená verze WP Edit.

Máte-li jiné tipy na kvalitní WYSIWYG editory, pište do komentářů. :-)

Užili jste si článek? Pokud ano, budu rád za sdílení.

Autor: Tomáš Ševčík

Tvorbou webů na WordPressu a vývojem webových aplikací se zabývám už přes 13 let. Zajímám se o veškeré webové trendy, samotný Wordpress a technologie a občas o tom něco napíšu. Více o mně 

A co vaše názory?

  1. Petr Kettner 21. května 2017

    Dobrý den pane Ševčíku,
    dovoluji si Vás oslovit, neboť mám tento problém. U lumia 930 WP 8.1 jsem označil třeba sedm obrázků dal odeslat mailem a rovnou mi je to cca desetinasobně zmenšilo a mohl jsem pohodlně odeslat. Nyní mám lumia 950 WP 10 a zde to prostě nedělá a já nevím proč a nevím jak to nastavit……..
    Prosím o radu, tedy pokud je to možné.
    S pozdravem Petr 602312431.

Napište svůj názor