Zpět na blog

Kam se poděl název Vyzj Art?

Mnoho lidí se mne ptá, proč jsem změnil název podnikání z Vyzj Art na své vlastní jméno. Pravdou je, že nějaké rozsáhlejší vyjádření ani kloudnější důvody nebyly zveřejněny. Takže jak to vlastně je a proč ta náhlá změna?

Vznik Vyzj Art

Nebylo by od věci začít tím, jak vznikl název Vyzj Art. Slovíčko „Art“ si zajisté každý dokáže zařadit. No ale co je tedy to Vyzj? Není to „to“, ale „ten“. Je to pseudonym, pod kterým jsem začal vystupovat před pár lety a používal jen převážně pro prezentaci mého stejnojmenného hudebního projektu (www.vyzj.cz).

Po nějakém čase přišla myšlenka prezentovat na internetu nejen hudbu, ale i fotografie – které byly do té doby pouze na mém osobním profilu na Facebooku. Chtěl jsem zachovat pseudonym Vyzj, avšak nespojovat to přímo s hudebním projektem – proto tedy Vyzj Art.

Jednalo se tedy o prezentaci fotografií, kde byla také nabídka fotografických služeb tvorby webových stránek. Jak šel čas, vše se obrátilo a tvorba webů se stala primární službou. Fotogalerii jsem nakonec odsunul na subdoménu foto.vyzj-art.cz a na hlavní doméně bylo jen portfolio služeb.

Změna názvu na Tomáš Ševčík

Z původně nekomerční prezentace fotografií se stal potenciál pro podnikání, kterého jsem okamžitě využil. Název jsem ale prvně zachoval. V plánu bylo nabrat nějaké spolupracovníky, k čemuž bylo lepší zachovat „firemní název“, než osobní. Nějakou dobu to fungovalo – avšak, po čase jsem zjistil, že bude pro mne lepší zpracovávat méně zakázek, ale sám. A v případě potřeby úzce spolupracovat s jinými „volnonožci“. Proč? Krom toho, že mám nad projektem 100% kontrolu, si ušetřím také čas řešením zbytečností – od chyb spolupracovníků až po komplikovanější účetnictví a další právní a zákonné úkony.

Jako freelancer (tedy nezávislý profesionál), vystupující pod svým vlastním jménem, mohu svým klientům nabídnout to, co postrádají u větších firem a agentur. A to je osobní přístup, vstřícné jednání a zpracování projektu kompletně na míru.

A to jsou hlavní důvody, proč jsem se rozhodl stavět značku na svém vlastním jméně a pseudonym ponechat pro to, pro co původně vznikl.

Poznámka: na některých sociálních sítích zůstávám stále (alespoň prozatím) pod názvem Vyzj Art. Například na facebooku (faceboom.com/VyzjArt) a twitteru (@VyzjArt)

Užili jste si článek? Pokud ano, budu rád za sdílení.

Autor: Tomáš Ševčík

Tvorbou webů na WordPressu a vývojem webových aplikací se zabývám už přes 13 let. Zajímám se o veškeré webové trendy, samotný Wordpress a technologie a občas o tom něco napíšu. Více o mně 

A co vaše názory?

Napište svůj názor