Zpět na blog

Adobe koupil fotobanku Fotolia za 800 mil. dolarů

Není snad žádného grafika, který by se nesetkal se značkami Adobe a Fotolia. Před několika dny, přesněji 11.12.2014, došlo k uzavření smlouvy o koupi mikrofotobanky Fotolia společností Adobe.  Fotolia je jednou z největších fotobank na internetu – čítá kolem 34 miliónů obrázků a videí. Ty budou všechny nyní k dispozici v Adobe Creative Cloud.

Zajímavostí je, že platba 800 mil. dolarů (kolem 18 miliard Kč) proběhla kompletně v hotovosti. Celá Fotolia, tedy včetně 34 miliónů obrázků, bude integrována do Adobe Creative Cloud, který momentálně činí kolem 3,4 mil. uživatelů. Grafikům tak má přinést nové možnosti v oblasti návrhů designů. Jak bude ale probíhat samotná platba za položky zatím není známo. Důležitý je ale fakt, že Fotolia bude fungovat i nadále jako samostatná služba – bude tedy možno kupovat fotografie i bez Creative Cloud.

„Nákup Fotolie posílí pozici Creative Cloud jako přední destinace pro kreativce“ říká David Wadhwani, viceprezident digitálních médií Adobe. „Creative Cloud míří na trh pro kreativní komunity. Zpřístupňuje obrázky, videa, fonty a talenty skrze služby jako Fotolia nebo naše nové vyhledávání kreativních talentů.“

Fotolia

Fotolia byla založena v roce 2004, vlastní kanceláře v New Yorku, Paříži a Berlíně, je soukromě vlastněna Kohlberg Kravis Roberts & Co.L.P., TA Associates and management. Fotolia v současné době působí celkem ve 23 zemích světa a její webové stránky fungují ve 14 světových jazycích.

„Stát se součástí rodiny Adobe je splněným snem týmu Fotolie a akcelerací našich vizí stát se nejlepším místem pro umělce. Nejen k vybudování byznysu, ale i k nalezení jejich úžasných tvůrčích prací“, řekl Oleg Tscheltzoff, zakladatel a generální ředitel společnosti Fotolia.

Zdroj: Adobe.com

Užili jste si článek? Pokud ano, budu rád za sdílení.

Autor: Tomáš Ševčík

Jsem vášnivý fotograf, webový vývojář/designer a muzikant v jedné duši. Tvořím responzivní weby založené na nejnovějších technologiích a trendech a občas o tom i něco napíšu. Více o mně 

A co vaše názory?

Napište svůj názor