Dřív nebo později se váš web pokusí někdo napadnout. Pokud už se to tedy nestalo. Proto doporučuji robustní technické i preventivní zabezpečení. Obezřetlnost vám ušetří spoustu peněz, ale také vysvětlování toho, proč na vašem webu běží nežádoucí reklamy – šéfům i zákazníkům. Druhým velkým rizikem je únik dat.

O kvalitním zabezpečení webu rozhoduje řada faktorů – od webhostingu, přes zpracování šablony, až po nastavení redakčního systému. Dovedu dobře ošetřit všechny.

Proč vůbec řešit bezpečnost webu?

1 % webů je napadeno malwarem (velký špatný)

Každý den podlehne napadení 30 000 webů

Každých 39 vteřin proběhne útok na některý web

Jak poznám, že je můj web napaden?

S největší pravděpodobností to uvidíte na první dobrou. Začne se na něm totiž zobrazovat obsah, který na něj nepatří. Nevyžádané reklamy. Nevhodný obsah. A to všechno může poškodit vaši značku a pošramotit vztahy s odběrateli, koncovými zákazníky anebo pochroumat obraz vaší kompetentnosti u nadřízených. 

Řešte to včas. Ještě dřív, než k tomu dojde.

Nejčastější trable spojené se zabezpečením webu

Odvirování

Malware šířící skryté kódy manipulující s cookies. Únik citlivých dat a údajů. Nevhodné reklamy poškozující vaši značku. Pokud už je váš web napaden, odviruji ho, dám do pořádku a odstraním všechny škodlivé kódy.

Kontrola

Váš web zkontroluji od A do Z a najdu všechny kritické a potenciálně nebezpečné díry. Prověřím webhosting, zabezpečení serveru a úniku dat, šablonu, redakční systém a nastavení. Ideální řešení pro vaše klidné spaní.

Zabezpečení

Po důkladné kontrole provedu všechny nutné úpravy webu tak, aby minimalizovaly napadení. Nemáte-li nasazen SSL certifikát a váš web neběží na HTTPS, zajistím i tento krok. Dáme vše do pořádku.

Prevence

Na zavirovaný web při jeho spuštění nemyslíte, tomu rozumím, ale i tak vám poradím, na co si dávat pozor a co při manipulaci s webem ohlídat. Doporučuji podniknout několik snadných preventivních kroků, než řešit napadení a problémy.

Tomáš Ševčík

Napište mi

A žádné viry nemají šanci

"*" indicates required fields