IBC – International Business Center
Klidná elegance kancelářského komplexu IBC v pražském Karlíně se měla přenést z prostor i na nový web. Místo zastaralé jednostránky vznikla moderní prezentace s rezervací zasedacích místností.
O projektu
IBC Prague je kancelářský komplex v pražském Karlíně – tři propojené budovy kolem klidného vnitřního atria, devět nadzemních a dvě podzemní podlaží. Nabízí flexibilní kanceláře od 50 m² s kompletním zázemím: recepce 24/7, sdílené zasedací místnosti, kantýna, kongresový sál, mateřská škola i fitness v sousedním Hiltonu.
Co jsem řešil
Předchozí web byl jednostránka se zastaralým designem a velkým technickým dluhem. Chyběla v něm spousta klíčových informací, které by potenciální nájemce nebo stávající uživatel budovy potřeboval. Cílem redesignu bylo přilákat nové nájemce, modernizovat prezentaci a zlepšit servis pro ty, kdo v IBC už sídlí.
Než jsem začal navrhovat, přijel jsem si budovu do Prahy prohlédnout osobně. Chtěl jsem nasát atmosféru – ty prostory mají určitou klidnou, moderní eleganci a já potřeboval rozumět tomu, co přesně mám přenést na obrazovku. Bez té návštěvy bych psal a navrhoval naslepo.
Z analýzy vznikla nová informační architektura. Web má teď samostatné sekce pro budovu, prostory k pronájmu, služby, rezervaci zasedacích místností a kontakty. Vedle hlavního webu jsem postavil i online rezervační systém zasedacích místností pro stávající nájemce. Následoval grafický návrh, prototyp a nasazení na WordPress.
Atmosféru jsme se snažili přenést přes celkový vizuální tón – moderní, klidný, s prostorem na dýchání. Když na nový web přijdete, pocit z budovy a pocit z prohlížeče by si měly odpovídat. To se podle mě povedlo a je to věc, která mě na celém projektu zpětně baví nejvíc.


Spolupráce s Tomášem byla od začátku až do konce naprosto bezproblémová. Oceňuji jeho profesionální přístup, rychlou komunikaci a hlavně schopnost přesně pochopit naše potřeby. Výsledná webová stránka...






