Zpět na blog

Povinná výbava WordPressu + něco navíc

Redakční systém WordPress disponuje množstvím funkcí, avšak častokrát potřebujeme jeho možnosti rozšířit. Často se mne také ptáte, jaké pluginy používám na tohle a na tamto. Výběr by se dal napsat opravdu veliký, takže se v tomto článku zaměřím na povinnou výbavu, nebo-li pluginy, které by ve Vaší instalaci neměly chybět. Nakonec přidám ještě něco navíc, co by se mohlo hodit.

Poznámka: Všechny kousky, které zde uvádím, jsou odzkoušené ať už mnou, nebo mými klienty.

 Povinná výbava

 1. W3 Total Cache
  Zrychlete svůj web! Aneb další cachovací plugin. Rozdíl mezi těmi ostatními je ale v tom, že W3 Vám zrychlí web opravdu znatelně a můžu s čistým svědomím říct, že ze všech nejvíce – což dokazují nejen zkušenosti, ale i nezávislé testy (zde se můžete na jeden podívat). Jedná se skutečně o propracovaný framework podporující několik možností cachování a tím rapidnímu zrychlení načítání webu.
 2. WordPress SEO by Yoast
  Jeden plugin, avšak plný všemožných SEO nástrojů. Od možnosti nastavit si meta description a meta title u každé stránky, příspěvku, kategorie a štítku, přes generování sitemapy, drobečkové navigace až po analýzu stránky podle klíčových slov a propojení se sociálními sítěmi.
 3. WP-Optimize
  Udržujte svůj WordPress čistý a optimalizovaný. Pomocí tohoto pluginu pročistíte databázi od zbytečností a různých „zbytků“ a optimalizujete tabulky. Používání tohoto pluginu znatelně zvýší rychlost webu, zvláště u větších portálů.
 4. Easy Fancybox
  Jednoduchý, avšak velice užitečný plugin, díky kterému můžete dynamicky zobrazovat nejen obrázky, ale také flash animace, pdf a svg dokumenty, videa z Youtube, Vimeo a Dailymotion, iframe a další. Podpora WP galerií je samozřejmostí a plugin spolupracuje také s NextGEN (viz níže).
 5. Google Analytics for WordPress
  Jednoduchá implementace Google Analytics bez nutnosti úprav šablony. Plugin přidává také sledování odchozích odkazů a stahování souborů a také započítává do statistik metadata ze stránek (autor, datum, kategorie apod.).
 6. Relevanssi
  Používáte-li na svém webu vyhledávání, tak je tento plugin nutností. Nahrazuje klasický systém prohledávání mnohem propracovanějším a přesnějším systémem. Nejen, že návštěvníkům nabídnete daleko relevantnější a přehlednější výsledky, ale také budete mít přehled o tom, co na Vašem webu hledají. Plus několik dalších funkcí.
 7. UpdraftPlus – Backup/Restore
  Zálohujte, zálohujte a ještě jednou zálohujte
  ! Jeden z největších základů vůbec. Přes to, že Váš webhoster pravděpodobně provádí denní zálohy (pokud ne, tak ho okamžitě změňte), tak doporučuji si dělat i své vlastní. Důvody myslím vypisovat nemusím. Tento výkonný plugin umí nejen celý web zálohovat, ale také zálohy obnovovat. Můžete zálohovat ručně ale i automaticky (i několikrát denně). Co je ale jeho největší výhoda je zálohování na externí úložiště. Plugin podporuje ukládání záloh na Google Disk, Dropbox, Amazon S3, Rackspace Cloud Files, Google Cloud Storage, DreamHost DreamObjects, FTP a email.
 8. Akismet
  Nutnost, pokud používáte na svém webu komentáře nebo kontaktní formuláře. Díky tomuto pluginu budete chráněni před spamovými roboty. Z vlastních zkušeností můžu říct, že je tato metoda téměř 100% účinná.
 9. Contact Form 7
  Díky tomuto pluginu vytvoříte jednoduchý i složitý formulář. Ať už potřebujete kontaktní, objednávkový, anketní nebo jiný formulář, tak plugin Contact Form 7 Vám dobře poslouží. Plugin také umí spolupracovat s Akismet, díky čemuž se vyhnete odesíláním formuláře internetovými roboty.
 10. Google XML Sitemaps
  Název mluví za vše. Nechcete-li používat sitemapu ze SEO pluginu od Yoast, tak je tento plugin perfektní alternativou. Samozřejmostí je množství nastavení jako výjimky, priority apod.

Méně potřebné, avšak velice užitečné

 1. Dynamic Widgets
  Potřebujete mít některé widgety pouze na určitých stránkách? Tento plugin, jak název napovídá, Vám to umožní. Zobrazování widgetu lze filtrovat podle různých logik. Od konkrétních stránek, příspěvků, kategorií, přes šablony, uživatele, role až po filtr podle data nebo internetového prohlížeče. Používáte-li více widgetů, tak je tento plugin téměř nutností.
 2. Codepress Admin Columns
  Štve Vás, že si nemůžete zvolit, jaké informace budou zobrazeny ve výpisu příspěvků nebo custom post types v administraci? Tento plugin Vám umožní správu sloupců, díky čemuž bude správa Vašich příspěvků daleko přehlednější. Využíváte-li několik custom post types, tak je plugin tohoto typu taktéž téměř nutností.
 3. Ultimate TinyMCE
  Rozšířený vizuální editor příspěvků a stránek. Přidává správu tabulek, médií, rozšířené formáty písma, css třídy a mnoho dalšího.
 4. Intuitive Custom Post Order
  Je mnoho způsobů, jak změnit pořadí příspěvků nebo custom post types. Díky tomuto pluginu můžete pořadí měnit jednoduše zažitým systémem „drag&drop„. Vhodné především pro custom post types, kde si chcete určovat pořadí ručně.
 5. CodeStyling Localization
  Máte na webu nainstalován nějaký plugin, který není česky a vadí Vám, že na Vašem webu je pár řetězců v jiném jazyce? Pak sáhněte po tomto pluginu. Bez nutnosti editace *.po souborů přeložíte/upravíte jakýkoliv řetězec v jakémkoliv pluginu do Vámi používaného jazyku. V případě, že používáte na webu více jazyků, tak si lze udělat překlady pro každý.
  Poznámka: Používáte-li (nebo máte v plánu používat) modul pro jazykové mutace WPML (viz níže), tak tento plugin nepotřebujete – WPML tuto funkci již obsahuje.
 6. Black Studio TinyMCE Widget
  Tento plugin přidá nový rozšířený textový widget, podporující TinyMCE, nebo-li rozšířený vizuální editor. Lze do widgetu nahrávat také fotky a jiné mediální soubory.
 7. Subscribe to Comments Reloaded
  Pokročilé možnosti sledování (e-mailem) diskuzí u příspěvků. Návštěvník může sledovat diskuzi i bez toho, aniž by vložil jakýkoliv komentář.
 8. Post-views
  Velice jednoduchý plugin, který přidá počítadlo ke každé stránce a příspěvku. V administraci pak lze sledovat kdy a kolikrát byla stránka zobrazena.
 9. Google Analytics Dashboard
  Plugin podobný tomu předchozímu, avšak čerpající data z Google Analytics a zobrazující je také graficky u každého příspěvku/stránky. Na nástěnce WordPressu zobrazuje také poslední návštěvy, klíčová slova, TOP příspěvky a další statistiky – včetně grafického znázornění.

Mohlo by se hodit

 1. Events Manager
  Správce událostí a akcí přehledně řazených do kalendáře. Umožňuje registrace na události, bookování, správu míst, podpora Google  mapy a mnoho dalšího.
 2. Post Expirator
  Občas je potřeba publikovat časově omezený příspěvek. Díky tomuto pluginu se už nemusíte starat o jeho smazání/převedení na koncept. Stačí si nastavit datum a čas a o vše ostatní bude postaráno.
 3. MailChimp for WordPress
  Používáte pro newslettery MailChimp? Tento plugin Vám umožní přihlašování odběratelů přímo na Vašem webu. Díky načítání příspěvků skrze RSS lze také přímo z Mailchimpu pravidelně odesílat nové články.
 4. NextGEN Gallery
  Na WP existuje obrovské množství pluginů na fotogalerie. Troufám si říci, že NextGEN je minimálně jedna z těch nejlepších. Díky výborné „ohebnosti“ a dokonale flexibilnímu šablonovému systému lze na ní založit i celý web – v praxi se můžete podívat například na mé fotografické portfolio: www.sevcikfoto.cz. Podporuje několik efektů pro zobrazování fotografií, ale není také problém implementovat vlastní. Samozřejmostí je pokročilá správa alb, zobrazování prezentací (html+js nebo flash) a mnoho dalšího. Jako fotograf můžu tento plugin jen doporučit.
 5. Velvet Blues Update URLs
  Přesunujete web nebo jen měníte jeho URL? Adresu webu aktualizujete jednoduše. Ale co odkazy ve všech stránkách, příspěvcích a vlastně i obrázky, které budou odkazovat také na starou adresu? Tento plugin je řešení. Stačí mu říci starou a novou adresu a o vše se postará. Aktualizaci provede jak v příspěvcích, tak ve stránkách, widgetech, nastaveních a v dalších místech v databázi.
 6. MailPoet Newsletters (dříve známý jako Wysija)
  Plugin na rozesílání zpravodajů, neboli newsleterů. Obsahuje velké množství nastavení a propracovaný vizuální editor e-mailu. Nechcete-li používat Mailchimp, pak je tento plugin vhodnou alternativou.
 7. WooCommerce – excelling eCommerce
  Chcete-li si postavit na svém WordPressu e-shop, sáhněte po tomto pluginu. I přes to, že má určitá omezení (např. v dopravcích nebo platbách), tak je to velice seriózní záležitost a pro malý obchod dostačující. Autoři navíc nabízí další placená rozšíření, které řeší některé nedostatky.
 8. WPML
  Velice výkonný plugin pro tvorbu vícejazyčného webu. Podporuje velké množství nastavení, lze mapovat subdomény i domény druhého řádu. Umožňuje také překlad pluginů a šablon do jiných jazyků než je jejich originál. Krom správ překladů stránek a příspěvků můžete překládat také widgety a jiné řetězce použité na Vašem webu (i přímo definované v šabloně). Tento modul už není dostupný zdarma, avšak základní verze stojí kolem 400 Kč / rok, což je dle mého názoru velmi přijatelná částka.

A co Vaše tipy?

Podělte se o Vaše tipy v komentářích pod tímto článkem. Který plugin by podle Vás měl být v základní výbavě nebo by se jen mohl občas hodit?

Užili jste si článek? Pokud ano, budu rád za sdílení.

Autor: Tomáš Ševčík

Tvorbou webů, vývojem webových aplikací a Wordpressem se zabývám už přes 12 let. Zajímám se o veškeré webové trendy a technologie a občas o tom něco napíšu. Více o mně 

A co vaše názory?

 1. Duben 24. února 2014

  Určitě bych do seznamu přidal All in One Security & Firewall http://wordpress.org/plugins/all-in-one-wp-security-and-firewall/ vzhledem k tomu, jak často jsou wordpress weby cílem různých útoků a jak je wordpress v základním nastavení po instalaci děravý.

  • Tomáš Ševčík 24. února 2014

   Ono záleží také na přístupu. Pokud si nainstaluju WP s loginem a heslem admin, tak je jasné, že to brzo nabourá nějaký robot. S takovou opatrností jsem nikdy neměl žádný problém a to ani na hodně navštěvovaných portálech – kde se dle logu opravdu každý den pokouší někdo/něco nabourat. :-) Každopádně díky za tip, opatrnosti není nikdy dost.

  • Tomáš Ševčík 25. února 2014

   Také díky za tipy, omrknu. :-)

 2. Pavel Ungr 27. února 2014

  Inspiroval jsi mě Tome a rozepsal jsem se jenom o SEO pluginech, snad to bude pro tebe zajímavé. http://blog.bloxxter.cz/vyber-nejlepsich-seo-pluginu-wordcamp-praha/

  • Tomáš Ševčík 27. února 2014

   Díky za tipy, hlavně to tabulkové srovnání SEO pluginů je super!

 3. Jarda Musil 2. července 2014

  Zdravím, chci se zeptat na Váš názor. Jestli tento plugin může opravdu vydělávat provozovateli webu peníze ?

  https://wordpress.org/plugins/bet-on-sports/

  Díky za jakoukoli reakcei

  JM

  • Tomáš Ševčík 26. října 2014

   Jardo, těžko říct. Vidím to poprvé. Chtělo by to vyzkoušet, nebo zkusit hledat nějaké reference.

 4. Dan 25. října 2014

  Zdravím, neměli byste tip na plugin, který umí vytvořit hyperlinkový seznam názvů příspěvků?

 5. Dan 29. října 2014

  Zkusil jsem všechny doporučené, moc díky. Jejich problém je ale ten, že nestránkují. Takže teď nevím, jestli je to můj problém, nebo problém pluginů (povypínal jsem všechny pluginy a vždy jsem nechal jen jeden z nich a bylo to stejné, stále nestránkují). Trochu si s tím nevím rady…

  • Tomáš Ševčík 29. října 2014

   Je to možné, že stránkování neumí. Když vypisujete příspěvky klasicky, tak se stránkují? Ono na takovou funkci by stačilo udělat jen nový soubor šablony a pomocí query_posts (http://codex.wordpress.org/Function_Reference/query_posts) ty příspěvky prostě vypsat v libovolném formátu.

 6. Marek 5. ledna 2015

  Dobrý den,
  skvělý článek. Mohl byste sdělit jaký plugin používáte pro Google mapy? Konkrétně zde na vašich stránkách na stránce kontakty.

 7. Lýdie P. 22. března 2015

  Zdravím,
  chtěla bych Vám poděkovat doslova za vyčerpávající seznam pluginů. Poslední dobou mi na mém webu nějak zlobil plugin BackWPup – psal chybové hlášky v reportech, které mi odesílal na e-mail. Vámi uvedený UpdraftPlus vidím jako skvělou alternativu, navíc má pro mě tu výhodu, že je v češtině. Ještě jednou díky za tip na tento plugin. Opravdu mi to pomohlo. ;)

 8. Míla 10. dubna 2015

  Je to trochu mimo, Tome, ale koukal jsem na tvůj foto web – hodně se mi líbí designově! Fakt jo – nápad, uspořádání, menu, pozadí… opravdu paráda. Palec nahoru za tohle!!!

  • Tomáš Ševčík 19. června 2015

   Mílo, díky! Pravdou však je, že ten web budu momentálně také předělávat. Koncept bude ale dost podobný. :-)

 9. Michaela 11. července 2015

  Díky za pěkný článek. Jenom pro info: Plugin Ultimate TinyMCE již není podporován, místo toho mi to hlásí, že si mám nainstalovat WP Edit: https://wordpress.org/plugins/wp-edit/

 10. Standa 20. července 2015

  Nainstaloval jsem W3 Total Cache a TOTÁLNĚ mi to rozhodilo celý web. Naštěstí po odstranění pluginu byl web v původním stavu a nenadrbal mi databázi.
  Je třeba říct, že používám placenou profi šablonu avšak před instalací jsem kontroloval, zda je plugin kompatibilní – byl.
  Při doporučení takového pluginu, by bylo vhodné poučit technicky méně zdatné, jak takový plugin nastavit. Má to tolik možností nastavení, že se v tom se nedá vyznat a to umím anglicky docela obstojně.

  Článek je super, když jsem ho našel, tak jsem zaplesal ale teď se bojím, zkoušet další pluginy. Můj web je zoufale pomalý a nevím si s tím rady.

  • Tomáš Matonoha 20. července 2015

   Podle mého názoru se vám web rozhodil díky minifikaci CSS stylů a JavaScriptu. Setkávám se s tím často na různém hostingu. V nastavení pluginu na stránce Minify zkuste odškrtnout „Rewrite URL structure“, smazat cache a vyzkoušet web.
   Pokud to i přes to nebude fungovat, můžete zkusit minifikaci vypnout.
   Jinak plugin W3 Total Cache také doporučuji a kromě minifikace tam v podstatě není nic, co by web rozhodilo.

  • Standa 20. července 2015

   Děkuji za radu Tomáši. Já to vyřešil jinak. Dal jsem tomu ještě jednu šanci a vyzkoušel WP Super cache. Ten naštěstí nechce žádné nastavení. Je tam možnost Easy a Advanced. Vybral jsem si první možnost a běhá to zatím spolehlivě. O nějakém rapidním zrychlení webu se říct nedá ( to se asi pozná časem) ale víc se svými technickými znalostmi nedokážu.

  • Tomáš Ševčík 21. července 2015

   Tom mě předběhl. :-) Je to přesně jak píše. Nejčastější problém je právě minifikace (pokud to jde, tak doporučuji používat už minifikované scripty), která web často rozhodí. Ideální je postupně zapínat funkce W3 a zkoušet, co funguje spolehlivě a co ne. A případně se zkusit povrtat v nastavení.

   WP Super Cache není špatný, ale W3 je mnohem výkonnější. Připravuji článek o optimalizaci rychlosti WP, kde (nejen) tyto pluginy budu porovnávat.

 11. Michal N. 14. září 2015

  Zdravím. Díky za tipy na pluginy. Kdysi jsem viděl, článek se zaměřením pouze na zvýšení bezpečnosti WP pomocí pluginů či konkrétních nastavení. Byla tam změna Admina, změna názvů adresářů, či Captcha při přihlašování…. Nedaří se mi článek najít. Mohl by jste takový článek připravit, nebo poslat pár tipů.

 12. David Brenner 2. října 2015

  Zdravím! Ohledně cachování by mě zajímalo, zda jste nějak porovnával zmíněný W3 plugin s WP Super Cache.

 13. Michal N. 5. října 2015

  Aktuálně vyšel velmi zajímavý článek s prezentací o tom jak zvýšit výkon WordPressu. Je zde „definice“ správně velikosti optimalizovaných obrázků, online nástroje a pluginy na optimalizaci. Stejně tak CSS. Je zde hluboký vhled i do programování http://www.slideshare.net/vsmitka/vkon-wordpress dík Lynt

  • Tomáš Ševčík 5. října 2015

   Michale, díky za info! Jak jsem již zmiňoval, chystám také trochu obsáhlejší článek o optimalizaci rychlosti WP.

 14. Míšan U. 17. října 2015

  Dobrý den Tomáši, předně děkuji za super seznam plaginů. Moc se mi líbí vaše stránky, měl bych k nim dotaz, jakým způsobem je vyřešeno to postupné objevování se informací, když člověk roluje stránky? Nějakým pluginem? Děkuji za případnou odpověď.

  • Tomáš Ševčík 17. října 2015

   Míšane, díky za pozitivní zpětnou vazbu. Efekt na postupné zobrazování informací během scrollování je řešeno pluginem jQuery Smoove:
   https://github.com/abeMedia/jquery-smoove

 15. Míšan U. 18. října 2015

  Moc děkuji za odpověď a přeji hodně úspěchů.

  • Míšan U. 18. října 2015

   Tak jsem koukal na ten odkaz, který jste mi poskytl, ale jelikož jsem amatér a s wordpressem začínám a dělám si stránky jen tak pro zábavu, tak toto už je na mě vyšší dívčí a neumím to implementovat do wordpressu. I přesto děkuji :)

  • Tomáš Ševčík 18. října 2015

   Je to jQurey plugin, který je třeba ručně implementovat do WordPress šablony. Pokud byste s tím chtěl pomoci, ozvěte se mi případně na e-mail info@sevciktomas.cz.

 16. Petr 1. listopadu 2015

  Pro české weby bych určitě doporučil plugin České komentáře – https://wordpress.org/plugins/ceske-komentare/ , který opraví krkolomné skloňování z angličtiny.

 17. Roland Vojkovský 1. listopadu 2015

  Dobrý deň Tomáš,

  vďaka za tip na Subscribe to Comments Reloaded. Práve si ho idem stiahnuť.

  Páči sa mi, že vo Vašom článku sú aj pluginy, ktoré pozná pomerne málo ľudí.

  V mojom zozname (http://vojkovsky.sk/wordpress-pluginy/) sa nachádza oveľa viac „mainstream“ pluginov, aj keď možno tam nájdete aj zopár takých, ktoré ešte nepoznáte.

  PS: Vaša stránka má jedno z najkrajších dizajnových prevedení na česko-slovenskom internete.

 18. Pavel Židek 5. ledna 2016

  Dobry den.
  Diky za seznam pluginu, nektere jiz pouzivam. Mam ale prosbu. Hledam plugin, ktery mi pomuze s hledanim na mych strankach. Jakmile nekdo hleda nejake slovo s diakritikou a ve slově je několik čáre a hacku a jeste je tam nejake velke pismeno tak toto slovo se nenajde, protiže neví, jak je napsane.
  Potrebuji nejaly plugin, ktery pri hledani na mych strankach zhodil diakritiku a velikost pisma. Zatim jsem nic nenasel.
  Diky za radu a pomoc.

 19. Bohousek 8. února 2016

  Dobrý den,
  nevíte někdo jak udělat na web přepínací tlačítko na mobilní a pc verzi věku responsivni web. Nebo je na to nějaký plugin.
  Děkuji za pomoc.

 20. Ales 22. srpna 2016

  Dobrý den,
  mám nějaký tip pro líné stránky, testuji plugin Comet. Nastavení jednoduší než WP Super Cache.
  Viz http://www.tenzor.cz/doporucene-pluginy/

 21. Marian 4. prosince 2016

  Zdravíčko, doporučuji bezpečnostní plugin Wordfence. Nezbytnou nutností každého wordpressu.
  https://cs.wordpress.org/plugins/wordfence/

 22. Mirdo 17. prosince 2016

  Hodně pluginu jsem vyzkoušel…a naprostá spokojenost. Děkuji

 23. Viktor Holas 26. ledna 2017

  Opravdu zajímavý a obsáhlý přehled. Ono nelze obecně specifikovat, který plugin je lepší atp. Každému vyhovuje něco jiného. Dalo by se říct že 100 lidí 100 chutí, jako ve všem. Nicméně některé pluginy nemají konkurenci. Já osobně bych ještě přidal OptimizePress, který je sice placený, ale je to opravdu extratřída ve svém oboru v tvoření landing pages. Osobně vyzkoušeno. Já jsem sepsal takový zkrácený přehled na mém blogu OptimizePress skutečně doporučuji, jen je škoda jeho limitování na počet webu, na které lze využít. Navíc je licence docela drahá, ale je opravdu skvělý na tvorbu landing pages. Osobně vyzkoušeno. Trošku tápu, proč využívat SEO Yoast a Google XML sitemaps dohromady, když YOAST již automaticky sitempau generuje. Ale asi je to myšleno obecně :-) Já jsem sepsal taky pár pluginů, které hojně využívám + obsahuje i můj vlastní vytvořený. Příkládám link na článek :-) https://www.viktorholas.cz/10-wordpress-pluginu-ktere-vam-usnadni-zivot/
  Na mnoha projektech využívám i PopUp plugin, který jsem si vytvořil, jelikož mi žádný nevyhovoval. Což je napsané též v tom přehledu.

 24. Tomáš Choura 27. ledna 2017

  Zdravím a děkuji za zajímavý článek. Právě si začínám stavět ve WP nový web, takže se mi tyto informace velice hodí. Mám k tomu dotaz – jak zjistím, kolik potřebuji PHP paměti na ty jednotlivé pluginy (případně na celé ty výše popisované skupiny pluginů – „povinná výbava“, „méně potřebné, avšak užitečné“ a „mohlo by se hodit“)? Zatím se mi to nepodařilo nikde najít. Moc děkuji za odpověď a přeji hezké dny.

  • Tomáš Ševčík 28. ledna 2017

   Tome, autoři pluginů většinou nároky na PHP paměť neuvádí. Jedině zkoušet. :-) Co mám vyzkoušené, tak docela velký žrout je NextGEN a WooCommerce. To jsou ale přece jen propracovanější pluginy. Při 100 MB ale musí fungovat vše bez problému.

  • Tomáš Choura 29. ledna 2017

   Moc dík!

 25. Míra 10. května 2017

  Zdravím. Pročetl jsem to tady celé ale buď blbě nebo lajdácky nicméně bych byl rád za tip na plugin na počítání příspěvků a zobrazení na stránce. Díky

 26. Míra 10. května 2017

  Chtěl jsem najít toto CodeStyling Localization ale bohužel

 27. Natálie Nedvědová 17. října 2017

  Než jsem spustila můj web, nezapomněla jsem na pluginy, které jsou pro správnou funkčnost také zásadní. Hodně mi pomohl článek: http://freshface.cz/5-pluginu-bez-kterych-se-vas-web-pred-spustenim-neobejde/

 28. Lenka K. 28. února 2018

  Dobrý den pane Ševčíku, děkuji Vám za tento članek plný zajímavých a užitečných informací. Mám potíž s Event Managerem. Nedaří se mi nastavit Místa konání. Pod formulářem (oddíl Místo) se mi stále ukazuje „Lokalita nebyla nalezena“. Mám instalován i pluginWP Google Maps (tam se mapa i markery ukazují v pořádku), nadefinován a importován API key… Věděl byste, prosím? Moc děkuji. Lenka

  • Lenka K. 8. března 2018

   Dobrý den, už jsem to vyřešila :) API se musel zadat ještě na jednom skrytém místě v nastavení událostí.

 29. Jirka 27. května 2018

  Dobrý den,
  poradil byste mi nějaký plugin na vytvoření poptávky z webu a jejich správu v adminu? Stačí na to jen konktaktní formuláře nebo je na to nějaký speciální plugin?
  Děkuju

 30. Martin 28. září 2018

  Dotaz:
  Potřebuji si na Nástěnce zobrazit rozepsané, tj. nedokončené články (Koncepty), abych se k nim dokázal rychle dostat a nemusel brouzdat v sekci Příspěvků.
  Tady (https://www.wplama.cz/serial-obecny-uvod-do-wordpress-3-cast-zakladni-nastaveni/) třeba vidím, že něco takového existovalo, ale zřejmě u starších verzí WordPressu?
  Díky předem za radu.

 31. dUDLAJ 14. března 2019

  Nechybí v seznamu náhodou plugin Zalomení?
  (https://cs.wordpress.org/plugins/zalomeni/)
  Zvlášť v českém rybníku ho považuji za „must have“ – nezapomeňte nechat kladnou recenzi… (nejsem autor…).
  Děkuji za hezký článek

 32. Vladimír Juroško 11. prosince 2019

  Výborný zoznam👍,

 33. Mark 24. června 2020

  Pekný zoznam a aj zhrnutie – na nejakých 80% to tak vidím tiež – že povinná výbava pluginov čo musí byť. Doplnil by som ešte Jetpack – a ten ušetrí niekoľko iných pluginov, ktoré ptm netreba inštalovať lebo už sú zahrnuté v jetpacku

Napište svůj názor